İrlanda'dan canlı Google Adwords Semineri

Merhaba değerli ziyaretçilerimiz,
Bu yazımızda size 12 Şubat Perşembe günü online olarak yapılan ve Google İrlanda Ofisi üzerinden semineryeri.com işbirliği ile yapılan Adwords eğitiminden bahsetmek istiyorum.
 
Sunumu yapan Abdullah Aydın, katılımın btnet.com.tr üzerinden üye olan herkese açık olduğu oturumda öncelikle Google Adwors'ün temellerini anlattı. Google bildiğiniz gibi günümüzün en popüler arama motorudur.
 
Bir çok rakibinden sonra sektöre girmesine rağmen kısa sürede getirdiği inovatif yaklaşımla hepsinin önüne geçmeyi başarmasının arkasında Standford Üniversitesi'ndeki iki arkadaşın dahiane fikirleri yatmaktadır.
 
Özellikleri zamanla bir arama motoru olmanın yanında, bir çok hizmeti de bunun yanında sunarak, işletme literatüründe de geçen "ürün farklılaştırması" kavramını kullanmış olmalarıdır.

Bu örnek tabiki zekalarının ölçüsünün sadece bir tanesidir. Konuyu dağıtmadan haberimize gelirsek, Google Adwords ve Google Adsense, Google Inc. nin pazarlama araçlarıdırlar. Adsense web sitesi sahiplerinin, sitelerine reklam almalarına olanak sağlarken, Adwords de Ticari işletmelerin bu mecrada reklam verebilmelerine olanak sağlar.
 
İşte bu konuda Google İrlanda Ofisi'nden yapılan etkileşimli seminerde internet üzerinden katılımcılar, sorularını da Abdullah Bey'e yöneltme imkanını buldular. Çok sevindiricidir ki, bu sorulardan ilkine de bendeniz sahip olmuş bulunmaktayım.
 
Sorumu ve diğer katılımcıların da sorularına verilen cevapları seyretmek için bu adresten videoyu izleyebilirsiniz. (Ancak siteye üye olmanız gerekebilir...)

Bu eğitimde emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum.

Benzer Makaleler

Programciyim.com
Şubat 15, 2011, 3:30 pm
Programciyim.com
Ekim 14, 2010, 3:08 pm
Programciyim.com
Şubat 24, 2010, 11:29 pm
Programciyim.com
Şubat 17, 2010, 5:59 pm